Wernisaż wystawy DOBRE to RZEMIOSŁO. Finał projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło

Wernisaż wystawy DOBRE to RZEMIOSŁO. Finał projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło

Fundacja OPEN MIND zaprasza na wernisaż wystawy „DOBRE to RZEMIOSŁO” podsumowującej kilka wspaniałych, inspirujących miesięcy pracy w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.

Salonik Klubu Pod Kolumnami będzie niczym skrzynia pełna skarbów, która odkryje przed Wami ponad 100 dowodów na to, że w każdym z nas drzemią nieograniczone możliwości twórcze. Wystarczy tylko chcieć.

Zobaczycie prace z warsztatów tematycznych, m.in. biżuterii z miedzi, kaligrafii, modystki, renowacji, garncarstwa, upcyklingu, decoupaqu malowania a szkle, introligatorstwa, stolarstwa, rzeźby, eko diznajnu, haftu, koronczarstwa, tkactwa, czerpania papieru, marmoryzawania (ebru), zecerstwa, makramy, szkła artystycznego w różnych odsłonach.

______

Termin: 10.12.2021r. (piątek), godz. 18:30 – 20:00
Miejsce: Klub Pod Kolumnami, Plac Świętego Macieja 21, Wrocław

______

Zachwycicie się dolnośląską kulturą, tradycjami i naszym regionalnym dziedzictwem. Powspominamy niezwykłe wycieczki szlakiem rzemiosła, rękodzieła, sztuki, legend, dolnośląskiego szkła artystycznego i użytkowego. Wizyty w pracowniach wrocławskich mistrzów rzemiosł i sztuki oraz wspaniałe, inspirujące rozmowy z nimi.

Zobaczycie prace, zdjęcia, filmy i posmakujecie wrocławskich smakołyków.

______

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

______

Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, Twoje-miasto.pl

Categories: Rzemiosło