Szklany lampion w technice decoupage. Warsztat bezpłatny

Fundacja OPEN MIND zaprasza na niezwykłą wyprawę szlakiem dolnośląskiego szkła. 20 listopada, w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło, odwiedzimy Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Na uczestników czekają tu interesujące warsztaty, okraszone dużą dawką historii dolnośląskiego szkła.


Celem tej wyprawy będzie Muzeum Karkonoskie w Jeleniej GórzeWizytę rozpoczniemy warsztatem pt. „Szklany lampion w technice decoupage”. Decoupage to jedna z najciekawszych technik zdobienia przedmiotów o różnej fakturze, wykorzystywany m.in. w zdobieniu szkła, drewna, papieru, a nawet tkanin.

Uwaga! Powstałe podczas wycieczki prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy „Dolnośląskie kolaże”, która odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 11-30 grudnia 2021 r. Szczegóły wkrótce!
Istnieje możliwość zgłoszenia potrzeby zapewnienia opiekuna/tłumacza z językiem migowym.
___________________
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
___________________
Informacje i zapisy: https://www.dolnyslaskwita.pl
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
___________________
Udział  jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Wrocławia!  Godzina i miejsce wyjazdu zostaną podana w procesie rekrutacji
___________________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta JuliaLeśna Huta  Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy KominConcordia Design Wrocław ,Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum FilmoweWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plMuzeum Miejskie WrocławiaZamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Patroni medialni: TVP KulturaTVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut
_____________________________________

Data

lis 20 2021
Zakończone!

Czas

13:00 - 14:00
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Lokalizacja

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Matejki 28, 58-500 Jelenia Góra
Strona WWW
https://www.muzeumkarkonoskie.pl/

Organizator

Fundacja Open Mind
Strona WWW
http://fundacjaopenmind.pl

Prowadzący

  • Anna Gogół

    Jako mała dziewczynka uwielbiałam zabawy z igłą krawiecką, dzięki której wyczarowywałam fantastyczne stroje dla moich lalek. Zawsze miały się w co ubrać i spać wygodnie jak małe księżniczki. Szycie pozostało ze mną do dziś. Oprócz tego jest jeszcze pasja do przerabiania i wykorzystywania „różności”, niekoniecznie z ich fabrycznym przeznaczeniem. Od wielu lat impulsem do działania stało się również malowanie mebli. Uwielbiam wszystko, co twórcze, ubarwione i DIY. Zapraszam do mojego świata!

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *