Wernisaż wystawy DOBRE to RZEMIOSŁO. Finał projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło

Fundacja OPEN MIND zaprasza na wernisaż wystawy „DOBRE to RZEMIOSŁO” podsumowującej kilka wspaniałych, inspirujących miesięcy pracy w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.

Do 30 grudnia Salonik Klubu Pod Kolumnami będzie niczym skrzynia pełna skarbów, która odkryje przed Wami ponad 100 dowodów na to, że w każdym z nas drzemią nieograniczone możliwości twórcze. Wystarczy tylko chcieć!

Zobaczycie prace tworzone z sercem przez mistrzów i ich uczniów. Przykłady sztuki, rzemiosła i rękodzieła powstałe podczas warsztatów, m.in. biżuterii z miedzi, witraży techniką Tiffany’ego, kaligrafii, modystki, renowacji, garncarstwa, upcyklingu, decoupaqu, malowania a szkle, introligatorstwa, stolarstwa, rzeźby, eko diznajnu, haftu, koronczarstwa, tkactwa, czerpania papieru, marmoryzawania (ebru), zecerstwa, makramy, szkła artystycznego w różnych odsłonach, drzeworytu i innych.

Zachwycicie się dolnośląską kulturą, tradycjami i naszym regionalnym dziedzictwem. Powspominamy niezwykłe wycieczki szlakiem rzemiosła, rękodzieła, sztuki, legend, dolnośląskiego szkła artystycznego i użytkowego. Wizyty w pracowniach wrocławskich mistrzów rzemiosł i sztuki oraz wspaniałe, inspirujące rozmowy z nimi. Zobaczycie prace, zdjęcia, filmy i posmakujecie wrocławskich smakołyków.
______
Termin: 10.12.2021r. (piątek), godz. 18:30 – 20:00
Miejsce: Klub Pod Kolumnami, Plac Świętego Macieja 21, Wrocław
______
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, Twoje-miasto.pl

Data

gru 10 2021
Zakończone!

Czas

18:30 - 21:00

Lokalizacja

CRZ Krzywy Komin
Dubois 33-35a, Wrocław

Organizator

Fundacja Open Mind
Strona WWW
http://fundacjaopenmind.pl

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *