Drzeworyt i Duch Gór. Bezpłatny warsztat artystyczny

Fundacja Open Mind zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z rzemiosłem i sztuką Dolnego Śląska.

Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z legendą o Duchu Gór i jego pierwszym „wizerunkiem” wykonanym techniką drzeworytu na XVI w. mapie, poznają szczegóły techniki drzeworytniczej i jego zastosowania, wreszcie sami wykonają swoją pieczątkę, którą ozdobią elementy wystroju kuchni (ściereczki, deski).

Efektem zajęć będzie pozyskanie wiedzy o legendzie karkonoskiej, wiedza na temat zdobienia domów w regionie Kotliny Jeleniogórskiej oraz wiedza o drzeworytnictwie.

Uczestnicy pozyskają umiejętność wykonania prostych drzeworytów.

Istnieje możliwość zgłoszenia potrzeby opiekuna/tłumacza z językiem migowym.
______
Termin: 23.12.2021r. (czwartek), godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Concordia Design, Wyspa Słodowa 7, Wrocław
______
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, Twoje-miasto.pl

Data

gru 23 2021
Zakończone!

Czas

10:00 - 16:00
Concordia Design Wrocław

Lokalizacja

Concordia Design Wrocław
Wyspa Słodowa 7, 50-266 Wrocław
Strona WWW
http://hub.concordiadesign.pl/
Kategoria

Organizator

Fundacja Open Mind
Strona WWW
http://fundacjaopenmind.pl

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *