Jak zbudować silną markę – spotkanie z Magdą Jurek

Weź udział w spotkaniu inspiracyjnym w ramach Przeglądu Nowego Rzemiosła.

W czym tkwi siła małych manufaktur projektowo-rzemieślniczych? Dlaczego wytwarzanie treści jest tak samo ważne jak wytwarzanie produktów? Jak zdobywać rynki – nie tylko polskie? Co z perspektywy czasu marki projektanckiej, która odniosła sukces, było warte zaangażowania, a czego można było uniknąć? Gdzie znaleźć motywację i jak nie tracić wiary, kiedy nie wszystko idzie tak jak planujemy? O tym wszystkim i wielu innych ważnych historiach związanych z marką Pani Jurek emocjonująco i osobiście opowie jej założycielka Magda Jurek. A pytania – dociekliwe i szczegółowe – przy wsparciu publiczności, zadawać będzie Katarzyna Świętek.

MAGDA JUREK  jest artystką, projektantką, założycielką marki i studia projektowego PANI JUREK

Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzięki studiom artystycznym i zakorzenieniu w języki sztuki, projektantka wnosi do swojej pracy projektowej konceptualne podejście do przedmiotu i zamiłowanie do koloru. Efektem tego są przedmioty nieoczywiste, artefakty z pogranicza sztuki i dizajnu. Przedmioty Pani Jurek wychodzą poza swoje stereotypowe funkcje i pozwalają na interakcję z użytkownikiem. Są wykonywane ręcznie, technikami rzemieślniczymi w małej skali.

Projektantka ma na swoim koncie m.in. bestsellerowy żyrandol z probówek Maria SC, nagradzaną kolekcję lamp i mebli TRN inspirowaną twórczością Jana Tarasina oraz książkę „Psikusy” popularyzującą różnorodność, nieoczywistą estetykę i ideę adopcji psów nierasowych.

KATARZYNA ŚWIĘTEK

Wrocławianka. Stworzyła i przez 7 lat organizowała Noc z designem (www.noczdesignem.pl) i Design Udomowiony. Była kuratorem projektów Polski Stół (www.polskistol.com) i razem z Oskarem Zięta wyposażyła Bar Barbara we Wrocławiu w ramach projektu „Usiądź po polsku” przygotowanego na Europejską Stolicę Kultury 20216. W 2016, w plebiscycie wrocławskim „30 kreatywnych Wrocławia”, została nagrodzona w kategorii dizajn . Obecnie pracuje dla przemysłu, prowadzi projekty wzornicze i brandingowe. 

Przegląd Nowego Rzemiosła

Spotkanie inspiracyjne z Magdą Jurek

godz. 12.30

Sala Widok

 

  

Data

maj 28 2022
Zakończone!

Czas

12:30 - 14:00

Lokalizacja

CRZ Krzywy Komin
Dubois 33-35a, Wrocław
Kategoria

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *